Mensen zijn gevoelig voor wat andere mensen denken. Wat de meerderheid denkt of doet heeft invloed op je. Soms is het maar moeilijk daar tegenin te gaan. Zelfs de meerderheid in een lift is maar moeilijk te weerstaan. Dat zie je in dit oude filmpje van Candid Camera. Met geloven en niet-geloven werkt dat ook zo. Als de meerheid gelooft is het moeilijk niet te geloven, maar als de meerderheid niet gelooft is het moeilijk wel te geloven. Hoe werkt dat voor jou?
‘Onder druk worden alle dingen vloerbaar’ is een gevleugelde uitdrukking. Geldt dit nu ook voor geloven? Passen wij ons langzamerhand aan de meerderheid aan?
Bekijk hier de presentatie op de avond nog eens. En hier de trailer van de film Des hommes et des dieux (2010) (een voorbeeld van wat druk met mensen doet).
NGK Ermelo
Archieven
Blog Stats
- 36.855 hits
Wieb Dijksterhuis
Volg ons
-
Dit is een vervolg op: